Poznaj nas!

Zuzanna Bator

Menedżer Szkoły Organów

Zuzanna Bator – koncertująca organistka, organizator życia kulturalnego, żona, mama trzech synów.

Jest absolwentką Liceum Muzycznego we Wrocławiu (klasa organów prof. Klemensa Kamińskiego), Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa organów prof. Juliana Gembalskiego) i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie (klasa organów prof. Bernharda Haasa i prof. Jona Laukvika).
Ma na swoim koncie nagrody na ogólnopolskich konkursach organowych: I nagroda w 2004 roku we Wrocławiu (Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Organów), II nagroda w 2008 roku w Krakowie (Konkurs Muzyki D. Buxtehudego), dwa wyróżnienia w Poznaniu w 2008 roku (Konkurs Organowy "Romuald Sroczyński in memoriam"). Jest również półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Organowego w 2007 roku w Brnie. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich, m.in. Guy Boveta, Lorenzo Ghielmiego i Daniela Rotha. Koncertuje w wielu krajach europejskich jako solistka, a także w duecie z mężem - Maciejem, wykonując autorskie transkrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi.

Wraz z mężem nagrała dwie płyty z muzyką organową: „Organy Bazyliki NMP w Bardzie” (2015) i „Anioły wracają do gry” (2017) w Kościele Pokoju w Świdnicy.

www.zuzannabator.pl
zuzanna@szkolaorganow.pl

Maciej Bator

Maciej Bator – kantor Kościoła Pokoju w Świdnicy, koncertujący organista, organmistrz, doktor sztuki w dziedzinie nauk muzycznych, mąż, ojciec trzech chłopców.

Urodził się w Kłodzku. W latach 1997–2004 był organistą kłodzkiego kościoła klasztornego pw. MB Różańcowej. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu (klasa organów prof. Marka Mikonowicza), Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Andrzeja Chorosińskiego) oraz Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie (klasa prof. Jona Laukvika).

Stypendysta programu Erasmus w roku akademickim 2005/2006 w Conservatoire de Musique de Geneve (klasa prof. Vincenta Thévenaza). Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak: Julian Gembalski, Edgar Krapp, Olivier Latry, Ludger Lohmann, Wolfgang Zerer, Bine-Katrine Bryndorf, Luca Basilio Ricossa, Jacques van Oortmerssen, William Porter. Laureat nagród i wyróżnień na konkursach organowych w Legnicy (2002, III miejsce) i Rumii (2004, wyróżnienie). Występował jako solista i akompaniator w Polsce, Czechach, Szwecji, Niemczech, Francji i Szwajcarii.

Tymoteusz Jaśków

Dział IT Szkoły Organów

Tymoteusz Jaśków jest odpowiedzialny za sprawy techniczne związane z działalnością Szkoły.

W jego rękach jest m.in. strona internetowa, prowadzenie mediów społecznościowych, tworzenie grafik, regulaminów czy też obsługa sklepu internetowego.

Tymoteusz urodził się we Wrocławiu w 2005 roku. Jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy (obecnie II klasa).

W 2017 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ludomira Różyckiego, w klasie fortepianu Anny Horodyskiej. Od września 2017 roku jest uczniem Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy w klasie organów, które są jego prawdziwą pasją. Pasję tę, od około 4 lat, rozwija pod kierunkiem Macieja Batora, kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy.